Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Jelenia Góra

Wiele radości w Jeleniej Górze

13.01.2010, nieprzypisany

Okres świąteczno-noworoczny to szczególny czas, w którym często organizowane są różnego rodzaju akcje pomocy dla najbardziej potrzebujących osób. Do takich działań niewątpliwie zalicza się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności. W ostatniej zbiórce po raz pierwszy uczestniczyła filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Jeleniej Górze.

Filia ChSCh w Jeleniej Górze powołana została do życia w połowie roku 2009. Zbiegło się to w czasie z poważną powodzią, która nawiedziła rejon Dolnego Śląska i Małopolski w czerwcu i lipcu. Niemal natychmiast wolontariusze ChSCh pospieszyli z pomocą najbardziej poszkodowanym osobom, przekazując środki czystości, odzież oraz pomoc rzeczową, ale także wsparcie emocjonalne mieszkańcom gminy Mysłakowice, która dotkliwie ucierpiała na skutek działania żywiołu.

W sierpniu 2009 roku filia rozpoczęła natomiast współpracę z Federacją Polskich Banków Żywności. Otwarty wtedy został Punkt Wydawania Żywności, dzięki któremu pomocą żywnościową mogli zostać objęci najubożsi mieszkańcy miasta. W dniach 25-26 września w ramach akcji „Podziel się posiłkiem” wolontariusze ChSCh w Jeleniej Górze zebrali blisko 800 kg artykułów spożywczych, które przeznaczono głównie dla rodzin wielodzietnych.

Ostatnią większą akcją przeprowadzoną przez jeleniogórski oddział ChSCh była Świąteczna Zbiórka Żywności. Odbywała się ona w dniach 4-6 grudnia na terenie dużych sklepów w Jeleniej Górze.

Wolontariusze ChSCh, prowadzący akcję na terenie dwóch sklepów, zebrali łącznie ponad 500 kg jedzenia, w tym sporo słodyczy. Pozwoliło to na zorganizowanie zabawy dla dzieci z rodzin objętych programem pomocy żywnościowej. Spotkanie odbyło się w siedzibie filii, przy ul. Panieńskiej 36. Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji. Było m.in. przeciąganie liny, sortowanie makaronów, bieg w workach, przechodzenie pod liną, biegi z jajkiem, gorąca łyżeczka i inne zabawy.

W osobnym pomieszczeniu przygotowano poczęstunek z ciastem i herbatą dla rodziców, w trakcie którego mogli się oni zapoznać szerzej z działalnością Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, a także instytucji ją wspierających. Żadne dziecko nie wyszło z imprezy bez nagrody czy to pod postacią zabawki, maskotki czy jakichś materiałów szkolnych.

Ukoronowaniem zabawy było odebranie przez wszystkie dzieci paczek żywnościowych, w których znalazły się słodycze i owoce.

- Cieszymy się, że nasz trud włożony w organizację tej imprezy wywołał tak wiele uśmiechów na twarzach dzieci. Pragniemy kontynuować przeprowadzanie tego rodzaju akcji w przyszłości, tym bardziej, że pomagają one lokalnemu społeczeństwu w zapoznaniu się z przesłaniem wsparcia i nadziei, jakie pragniemy nieść – mówi kierownik filii w Jeleniej Górze, Alicja Lepak-Bogdańska. 

Serwis Informacyjny ChSCh (aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 635 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Jelenia Góra
ul. Panieńska 36
58-500 Jelenia Góra

Nr konta bankowego:
30 2030 0045 1110 0000 0278 8800

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij