Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Jelenia Góra

Płynne przejście w 2011 rok

9.03.2011, Pomoc żywnościowa

Dobiegły końca prace przygotowawcze w Bankach Żywności związane z uruchomieniem tegorocznej edycji Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (PEAD). Wzbogacony asortyment produktów to pierwsza dobra wiadomość, druga – to prawie 9 tys. ton żywności więcej (w sumie około 71 tys.) do rozdysponowania wśród potrzebujących.

21 produktów weszło na listę artykułów, które w tym roku trafią do beneficjentów programu. Są to: mąka pszenna, kasze gryczana i manna, a także kasza jęczmienna, ale w postaci gotowych dań – z gulaszem lub z warzywami, makarony świderki i muszelki, ryż, płatki kukurydziane, chleb chrupki żytni, makaron z gulaszem, zupa pomidorowa z ryżem i krupnik, ser podpuszczkowy dojrzewający, ser topiony, mleko UHT, mleko w proszku pełne (ekstra), masło ekstra, musli, herbatniki, kawa zbożowa instant.

Alicja Filończyk – kierująca filią Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Legnicy, która jak wiele filii w Polsce prowadzi dystrybucję artykułów spożywczych z programu PEAD – lada moment spodziewa się sygnału z Banku Żywności. Wszystko wskazuje na to, że wydawanie żywności ruszy w ostatnich dniach marca. Na bieżąco natomiast odbywa się zbiórka i przekazywanie odzieży.

Analogicznie w Jeleniej Górze – nie brakuje darczyńców. Niestety, nie brak także osób potrzebujących wsparcia, stąd pomoc odzieżowa trwa. Start żywnościowej planowany jest na końcówkę miesiąca. Zamknięto formalności, wolontariusze ChSCh oczekują na sygnał, że można pobierać artykuły spożywcze z Banku Żywności. Dla Alicji Bogdańskiej, szefowej filii ChSCh w Jeleniej Górze, bardzo ważne jest to, że udało się zwiększyć liczbę osób objętych programem – ze 160 w 2010 do 200 w 2011 roku.

– W Koninie pomoc żywnościowa działa nieprzerwanie – informuje Dorota Skąpska, kierująca tutejszą filią ChSCh – dzięki temu, że mamy jeszcze dostęp do puli z 2010 r. To będzie płynne przejście z roku w rok.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 635 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Jelenia Góra
ul. Panieńska 36
58-500 Jelenia Góra

Nr konta bankowego:
30 2030 0045 1110 0000 0278 8800

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij