Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Jelenia Góra: potrójna pomoc

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Jeleniej Górze istnieje niespełna dwa lata, a już ma na koncie sporo dokonań. Wolontariusze w ramach projektu Bądź Solidarny w Potrzebie nieraz pomagali osobom znajdującym się w tragicznym położeniu.      

– Los pisze nam plan zajęć – mówi Alicja Lepak-Bogdańska, kierownik filii. – Niektóre działania podejmowane są w reakcji na zdarzenia losowe. Inne to już stałe punkty programu: udział w Świątecznej Zbiórce Żywności i akcji Podziel się Posiłkiem, pomoc żywnościowa w ramach unijnego programu PEAD, zbiórka i wydawanie odzieży. Na te formy wsparcia kładliśmy nacisk od początku. Teraz mamy zamiar rozszerzyć działalność filii. Myślimy o organizacji Expo Zdrowie, a być może otworzymy także Klub Zdrowia.

Głęboko w pamięć zapadają te sprawy, które wiążą się z doraźną, interwencyjną pomocą. Taką jak np. zakup stymulatora mięśni. Sparaliżowana po zabiegu mieszkanka Jeleniej Góry bez tego niepozornego urządzenia we wszystkim skazana była na pomoc osób trzecich. Dzięki wsparciu ChSCh teraz możliwa jest jej rehabilitacja w warunkach domowych. Wielopoziomowa stymulacja mięśni, polegająca na ich rozgrzewaniu, napinaniu i rozluźnianiu daje nadzieję na zmniejszenie niedowładów i choć częściową samodzielność.

Około 2 tys. złotych pochłonął zakup opału na zimę dla rodziny z dzieckiem. Sytuacja materialna rodziców nie pozwalała na taki wydatek. Pomoc ChSCh pomogła przetrwać tegoroczną zimę.

Od około dwóch lat życie kolejnej potrzebującej osoby to nieustające staranie jej i jej rodziny o pieniądze na leczenie i rehabilitację. Kobieta, która usłyszała diagnozę „nieodwracalnie sparaliżowana”, dziś dzięki własnej determinacji, wsparciu rodziny i szlachetnych ludzi krok po kroku pokonuje chorobę. Ktoś, kto miał całe życie tylko leżeć, dziś jest w stanie usiąść! ChSCh na jej rehabilitację przekazała 3 tys. zł. 

Wolontariuszom z Jeleniej Góry właśnie te sytuacje, w których wraz podopiecznymi przeżywają radość sukcesu w mozolnej i trudnej walce z przeciwnościami, dają najsilniejszy bodziec do dalszej pracy dla potrzebujących.

Czytaj więcej o projekcie ChSCh Bądź Solidarny w Potrzebie.

Złoż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Foto: 13 czerwca 2010 r. Wolontariusze z Jeleniej Góry w zamian za kawałek ciasta zbierają pieniądze dla powodzian.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij