Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Jelenia Góra: 15 ton żywności przekazanych w 2011 roku

2011 był kolejnym rokiem pomocy żywnościowej prowadzonej przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Jeleniej Górze. Dzięki wysiłkowi wolontariuszy, którzy bezpłatnie przepracowali łącznie 236 godzin do osób potrzebujących trafiło w sumie ponad 15 ton artykułów spożywczych.

Mąka, ryż, makaron, kasza, płatki kukurydziane to niektóre z produktów przekazywanych w ramach programu PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej) przy współpracy z Bankiem Żywności w Jaworze i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mysłakowicach.

– Projekt pomocy wsparł Urząd Miasta Jelenia Góra, przekazując dotację na transport żywności – mówi Alicja Bogdańska, kierownik filii. – Wartość artykułów spożywczych, jakie przekazaliśmy osobom potrzebującym wyniosła 34 tys. zł. Co miesiąc do naszego punktu zgłaszało się 200 osób.

Filia ChSCh w Jeleniej Górze oprócz pomocy żywnościowej znana jest też z akcji prowadzonych na rzecz powodzian w 2009 i 2010 roku.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij