Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Jelenia Góra

ChSCh dla Ofiar powodzi z Jeleniogórskiego

5.07.2009, Pomoc powodzianom

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Jeleniej Górze udziela pomocy Ofiarom powodzi z Jeleniogórskiego. Pomóż nam pomagać…

Szlam i szambo (!) w domach naniesione przez falę powodziową, grzyb na ścianach pomieszczeń mieszkalnych, zgnilizna, smród, zniszczone wyposażenie domów – sprzęt AGD, meble… To obraz strat materialnych na miejscach, przez które przetoczył się wzburzony żywioł powodzi…

Zobacz film pokazujący powódź w Karpnikach.

Zobacz zdjęcia dokumentujące obecną sytuację Powodzian.

Alicja Lepak-Bogdańska - kierowniczka filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Jeleniej Górze z grupą wolontariuszy pomagają Ofiarom powodzi powrócić do normalności. Już drugiego dnia po powodzi dotarli do miejscowości Karpniki i Strużnica, położonych w pobliżu Jeleniej Góry. „Zadzwoniłam do sołtysa z zapytaniem, czy potrzebują pomocy. Kiedy usłyszałam, że tak, po prostu zdecydowaliśmy się przybyć na miejsce. Zabrzmi to jak odcinek serialu sensacyjnego, ale przedzieraliśmy się przez zerwane mosty, zwisający asfalt… Ciągle lało. Potoki znowu przybierały, baliśmy się, że woda wystąpi z brzegów. Jako wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej mogliśmy przedostać się do miejsc, gdzie przebywali już tylko Policja i strażacy. Dzięki temu dotarliśmy do wielu naprawdę potrzebujących osób, m.in. do kobiety w ósmym miesiącu ciąży.” – powiedziała Alicja.

Przebywając z Powodzianami, udzielali wsparcia psychicznego, pytali o potrzeby, sprawdzali zniszczenia. Po konsultacji z panem Andrzejem Hamziukiem, dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mysłakowicach rozpoczęli udzielać pomoc materialną. „Przekazujemy środki czystości: mopy, szczotki, proszki do prania, mydła, mleczka do czyszczenia, rękawice ochronne, bo niektórzy od tej wody zmieszanej z fekaliami dostają uczuleń. Ludzie się bardzo cieszą. Teraz, kiedy wracają do swoich domów, bardzo potrzebują też środków dezynfekujących. Robi się coraz cieplej, a ten smród w domach jest niewyobrażalny. Wciąż jeszcze są ludzie, którzy nie powrócili do swoich domów z powodu zniszczeń powodziowych.”

Bądź wrażliwy na dramat Ofiar powodzi! Ten apel kierujemy do Ciebie – Człowieka Dobrej Woli. Pomóż nam pomagać! Wesprzyj finansowo akcję na rzecz Ofiar powodzi. Liczy się każda złotówka!

Pieniądze dla Powodzian można wpłacać na specjalnie utworzone do tego celu konto:
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
87 1500 1126 1211 2010 0327 0000
Z dopiskiem „Pomoc Powodzianom”

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 635 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Jelenia Góra
ul. Panieńska 36
58-500 Jelenia Góra

Nr konta bankowego:
30 2030 0045 1110 0000 0278 8800

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij