Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Jelenia Góra

ChSCh dla Ofiar powodzi na Dolnym Śląsku

1.07.2009, Pomoc powodzianom

Strzelce Świdnickie w gminie Marcinowice to miejscowość, w której sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku była najpoważniejsza. Płynąca środkiem wsi rzeka Czarna Woda wylała, wdzierając się do kolejnych domów (w niektórych nawet na wysokość 1,5m!); mimo zapór z worków z piaskiem przedostawała się do budynków mieszkalnych, gospodarczych, nisko położonych po obu stronach rzeki. Zalane dolne partie budynków, działki warzywne, nieprzejezdne drogi, zamienione w rozlewiska łąki to krajobraz strat powodziowych.


Piotr Stolarczyk oraz Andrzej Majewski, koordynatorzy pomocy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej na rzecz Powodzian w Strzelcach Świdnickich, przy współpracy z Jerzym Guzikiem, wójtem gminy Marcinowice, po wstępnym zorientowaniu się w potrzebach Powodzian, przystąpili do udzielania pomocy rzeczowej. Mieszkańcy, którzy najbardziej ucierpieli wskutek powodzi, otrzymali środki czyszczące i żywność – doraźne wsparcie materialne, które ułatwi powrót do normalności. Jedna z biednych rodzin, niezakwalifikowana do uzyskania zasiłku pieniężnego od rządu, otrzymała pomoc finansową – równowartość szkód powodziowych poniesionych na polu uprawnym. Natomiast w trosce o szybkie usunięcie dużych ilości wilgoci z zalanych pomieszczeń i budynków, powodującej korozję, rozwój pleśni i drobnoustrojów Powodzianom zostały bezpłatnie wypożyczone osuszacze.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 635 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Jelenia Góra
ul. Panieńska 36
58-500 Jelenia Góra

Nr konta bankowego:
30 2030 0045 1110 0000 0278 8800

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij